نگاهی به نهمین شماره مجله مانا

0

نهمین شماره ماهنامه الکترونیکی نابینایان ایران مانا روز چهارشنبه 31 شهریور بر روی وبسایت انجمن نابینایان ایران منتشر می‌شود. در ادامه، به مطالب منتشر شده در نهمین شماره مجله مانا نگاهی می‌اندازیم.

* امیر سرمدی مدیر مسئول مانا طی یادداشتی به نتایج بدست آمده ورزشکاران کشورمان در پارالمپیک توکیو اشاره کرده و عملکرد هر یک از رشته‌های ورزشی اعزامی در این مسابقات، سیاست کیفی‌گرایی کمیته ملی پارالمپیک، عملکرد فدراسیون نابینایان در این رقابت‌ها و نقش رسانه‌ها در این رویداد بزرگ جهانی را بررسی کرده است.

* منصور شادکام قائم‌مقام انجمن به کارهای مرتبط با روز جهانی نابینایان اشاره کرده و دکتر مجتبی ناطوریزاده مدیرعامل نمایندگی انجمن نابینایان ایران در استان بوشهر، گزارشی از فعالیت‌های این انجمن را تقدیم خوانندگان مانا کرده است.

* امید هاشمی در سرویس پیشخوان، به بررسی پادکست‌های ویژه نابینایان در خارج از کشور پرداخته است. تغییرات جدید صفحه‌خوان جاز، آشنایی با کُری جَکسُن یوتوبر مشهور نابینا، کاشت حلزون برای افرادی که علاوه بر نابینایی مشکل شنوایی دارند، معرفی باویا شاه جوان نابینای هندی، آشنایی با یک گلفباز نابینا و معرفی پیانیست جویای نام نابینای آمریکایی، از جمله مطالب اشاره شده در سرویس پیشخوان است.

* فاطمه جوادیان در سرویس زندگی، همچنان به تجارب نابینایان از سفر کردن اشاره کرده و در این شماره، چهار تن از دوستان نابینا از تجارب خود می‌گویند. از سفر هوایی به آمریکا گرفته تا تهیه تغذیه، خرید سوغاتی و اخلاق نیکو در سفر.

  • زهرا همت در سرویس روانشناسی، به موضوع تغییر نگرش نسبت به معلولان با آسیب بینایی بر اساس مقاله‌ای از برایان دابل‌یو پرداخته است.
  • * مجتبی خادمی در سرویس پزشکی و سلامت، در ارتباط با یافتن و ملاقات با متخصصین چشم نکاتی را آورده و به ده نکته برای راحت‌تر و سازنده‌تر شدن مراجعه نابینایان به پزشک پرداخته است و علیرضا نصرتی در سرویس بازیباز، بازی شمشیرزن نابینا در ژانر مبارزه ای را به علاقمندان بازی‌های نابینایی معرفی کرده است.

* رقیه شفیعی در سرویس تازه‌های ضبط، این ماه نیز کتاب‌هایی با موضوعاتی همچون: رمان، کودک و نوجوان، مذهبی، تجارت، سفرنامه و … را تقدیم دوستاران کتاب کرده و هادی نائینی‌زاده در سرویس اشتغال، با یک ورزشکار نابینا گفت‌و‌گو کرده است.

* دکتر نصرالله ابراهیمی طی یادداشتی که در اختیار ماهنامه مانا قرار داده، به مبحث مهم نابینایان بازمانده از تحصیل در روستا‌ها پرداخته  و دکتر صلاح الدین محمدی در ستون گزارش، از صعود خود به عنوان یک فرد نابینا به قله علم‌کوه در شهریورماه خبر داده و در قالب یک گزارش توصیفی جذاب، آن را به تصویر کشیده است.

* یخ نکنی نمکدون در سرویس طنز، مشکلات نابینایان در سفر رفتن را به طنز کشیده و دکتر حلیمه جعفرپور در ستون به قلم شما، دلنوشته‌ای را به مناسبت درگذشت زهرا علی اکبری، دبیر کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران تقدیم خوانندگان مانا کرده است.

نهمین شماره‌ی مجله مانا، آخرین روز تابستان بر روی وبسایت انجمن نابینایان ایران به نشانی www.ibngo.ir منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حاصل عبارت را در کادر بنویسید. *-- بارگیری کد امنیتی --